INNOVÁCIÓS VEZETŐKÉPZÉS OKTATÓI

Dr. Kristóf Péter
Dr. Kristóf Péter

KRISTÓF PÉTER – Alapító, frazir.com, ExO works közép-európai nagykövete

Kristóf Péter a frazir.com nevű tanácsadó cég társalapítója, valamint a globális jelenléttel bíró ExO Works nevű digitális transzformációs ügynökség közép-európai nagykövete. Kiemelt tevékenységei közé tartozik a különféle szervezetek (vállalatok, intézmények, startupok) digitális átállásra, valamint a jövő technológiáinak kifejlesztésére és alkalmazására történő felkészítése.

Tapasztalt tanácsadóként, konferenciák rendszeres előadójaként, valamint kutatóként jellemzően felforgató (disruptive) innovációkkal, exponenciális technológiákkal és az ipar4.0 tárgykörébe tartozó témákkal foglalkozik. PhD fokozatát innováció menedzsmentből szerezte, a Harvard Business School-on pedig innovációs stratégiaalkotásból szerzett oklevelet.

Szakál László
Szakál László

SZAKÁL LÁSZLÓ – ExO Coach és ExO works partner

Dr. Szakál László magyar informatikai tanácsadó cég tulajdonosa, az OpenExO szervezet tagja, cége pedig az ExO Works leszerződött partnere. Tevékenysége során kiemelt jelentőségű a nagyvállalatok felkészítése a felforgató technológiák hatása miatt gyorsan változó gazdasági környezetre.
Ennek részeként cége aktívan támogatja az üzleti stratégia megújítását, valamint a szervezet átalakítását úgy, hogy a mindennapi innovatív
gondolkodás a vállalati kultúra részévé váljon.

Korábbi karrierje során egy évtizedet töltött akadémiai környezetben a Miskolci
Egyetemen fejlesztőként és oktatóként. Ezt követően informatikai és üzleti kiszervezéssel, banki, közlekedési, telekommunikációs, gyártási és kormányzati ágazatokban szerzett kritikus rendszerek bevezetésében és működtetésében tapasztalatokat az amerikai EDS, HP multinacionális nagyvállalatoknál, majd a NISZ Zrt-nél és magyar tulajdonú informatikai vállalkozásokban.

Matematika-Fizika tanári diplomáját a KLTE TTK-n szerezte meg, ezt követően PhD fokozatát mesterséges intelligencia alapú gyártásirányításból írta a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki Karán.

Jaroslav Dokoupil
Jaroslav Dokoupil

JAROSLAV DOKOUPIL – tanácsadó, vállalkozó, coach és tréner

Jaroslav tanácsadó, vállalkozó, coach és tréner is, aki a vezetés, az innováció, a technológia és a fenntarthatóság ötvözésén dolgozik. Több mint 30 országban vannak kliensei, 15 éves globális tapasztalattal rendelkezik. Pályafutása során közel 10.000 órányi programot, foglalkozást, workshopot szervezett vállalati, vállalkozói, állami-, és civil szervezetekkel.

Jaroslav a társalapítója és vezetője az RQ Genesis innovatív tanácsadó cégnek, mely vezetők számára nyújt segítséget fenntartható értékek létrehozásában. Dolgozott együtt a több mint 10 éve vezetői képességfejlesztéshez kapcsolódó tanácsadással foglalkozó Future Considerations-szel. Továbbá részt vett egy nagy globális pénzügyi intézményben lezajlott, kulturális változás előidézésére irányuló programsorozatban, mely világszerte 200,000 embert érintett. Az utóbbi időben a felforgató innovációkkal és átalakítási szolgáltatásokkal foglalkozó globális ökoszisztéma, az OpenExO vezérigazgatójaként tevékenykedik.

Jaroslav élt az Egyesült Királyságban, az Egyesült Államokban, Spanyolországban, Belgiumban, Hollandiában és a Cseh Köztársaságban és 50 országban járt már.

Kristófné Gungl Rita
Kristófné Gungl Rita

KRISTÓFNÉ GUNGL RITA – üzletfejlesztési szakértő

Üzletfejlesztési szakértőként több mint 10 éves tapasztalattal rendelkezik kis- és közepes méretű vállalkozások körében innovatív üzleti modellek kidolgozása területén. Fő szakterülete az innovatív vállalkozások üzleti folyamatainak támogatása, valamint a startupok termékfejlesztésében történő aktív részvétel, továbbá a nemzetközi terjeszkedést elősegítő tanácsadás.

A Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán szerezte MSc diplomáját menedzsment és üzleti tanácsadás szakirányon, mérlegképes könyvelői minősítéssel kiegészítve, továbbá a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán elvégezte a jogi szakokleveles posztgraduális képzést. Kis és közepes méretű vállalkozások tanácsadója oklevéllel rendelkezik, melyet a Case Western Reserve University bocsátott ki. Egyetemi tanulmányai során Erasmus program keretében egy szemesztert a Jönköping International Business School-on végzett el.

Résztvevője volt a következő továbbképzéseknek: ExO (Exponential Organizations) Summit (London, 2017), Lean Startup conference (San Francisco, 2014), Business Development & Accelerator Programme, International Create Challenge (Switzerland, 2013).

Kiemelt referenciák: RowanHill Global Kft., RowanHill Global Kft., Hungarian National Trading House Ltd. (New York), InCubo Zrt., IBM Hungary, BDO Hungary, Xoft Kft., Innoteq Kft., Webstar Csoport Kft., FutereKids Intézet.

Dr. Buzás Norbert
Dr. Buzás Norbert

BUZÁS NORBERT – intézetvezető docens, Szegedi Tudományegyetem, Általános Orvostudományi Kar, Egészség-gazdaságtani Intézet

Dr. Buzás Norbert egyetemi docens, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Egészség-gazdaságtani Intézetének vezetője. Szegeden végzett 1992-ben, majd ezt követően hat évet dolgozott kémikus kutatóként az SZTE Szervetlen- és Analitikai Kémiai Tanszékén. 1998-tól az SZTE Gazdaságtudományi Karának munkatársa, ahol többek között az „Innováció- és technológiamenedzsment” tantárgyakat dolgozta ki és vezette be az oktatásba. 2003 és 2006, valamint 2010 és 2014 között az SZTE kutatás-fejlesztési és innovációs igazgatójaként irányította az Egyetem K+F szervezését, szellemi alkotásainak hasznosítását és gondozta ipari kapcsolatait. Az egyetemi feladatok mellett folyamatosan dolgozott vállalati környezetben. 2000 – 2006 között a SOLVO Biotechnológiai Zrt. szellemi tulajdon és technológia transzfer igazgatója, 2006 – 2008 között az első privát hazai akcelerátor, a ValDeal Innovációs Zrt. szakmai igazgatója volt. Ezután két évig a Los Angeles-ben működő Cedars-Sinai Medical Center technológia transzfer tanácsadójaként segített európai technológiákat amerikai közös fejlesztésbe vinni. Négy országban dolgozott és közel 50 országban járva gyűjtötte az eltérő üzleti kultúrák tapasztalatait.

Dr. Lustyik György
Dr. Lustyik György

LUSTYIK GYÖRGY – korábbi ügyvezető igazgató, Soft Flow Hungary Kft.

György fizikusként diplomázott 1971-ben a debreceni Kossuth Lajos Egyetemen, PhD fokozatát biofizikából szerezte ugyancsak Debrecenben. 1972-től több mint 20 éven át a Debreceni Egyetem munkatársa, majd 1994-től a Pécsi Tudományegyetemen folytatta tudományos tevékenységét, nyugdíjba vonulásakor a Biofizikai Intézet igazgatóhelyettese volt. Vendégkutatóként több évet töltött világhírű kutatóintézetekben az USA-tól kezdve Olaszországon át, egészen Japánig, és több mint 60 publikáció köthető a nevéhez.

Az 1990-es években részt vett a biotechnológia kutatás-fejlesztési tevékenységet folytató magyarországi székhelyű Soft Flow Hungary Kft. létrehozásában, melynek évtizedeken át volt tulajdonos ügyvezető igazgatója. A Soft Flow Kft. az idők során nemzetközileg elismert, piacvezető termékkel rendelkező vállalkozássá nőtte ki magát a flow citometriás szoftverek fejlesztésében.  A sikereknek köszönhetően 2016-ban a vállalkozást felvásárolta a dán FOSS Analytical.

Munkásságát Gábor Dénes díjjal jutalmazták, kétszer választották az Év Vállalkozójának, és két alkalommal részesült Minőség Díjban. Nyugdíjas éveiben sem pihen, tapasztalatait és kiterjedt nemzetközi kapcsolatait annak szolgálatába állítja, hogy magyar vállalkozásokat segítsen a külföldi piacra lépésben és nemzetközi együttműködések kialakításában.

Bereczki Enikő
Bereczki Enikő

BERECZKI ENIKŐ – ifjúsági és generációs szakértő, tréner, mediátor

Bereczki Enikő  2006 óta foglalkozik fiatal generációkkal. Több hazai és nemzetközi szervezet külső ifjúsági, oktatási szakértője. Fiatalok, fiatalokkal foglalkozó szakemberek számára tréningeket, kampányokat szervez, képzéseket fejleszt. 2015 óta cégek számára Generation Dilemmas csapatával intergenerációs tréningeket tart, mentorál, kutatásokat végez. Mediátorként szakterülete: a munkahelyi konfliktusok generációs feszültségek mentén. A fiatalabb nemzedékeket testközelből is tanulmányozza, 3 gyerekes édesanyaként, valamint egyetemeken óraadóként. Az ifjúsági és generációs témában népszerű blog, a panpeterstop.blog.hu alapító-szerkesztőjeként szinte az összes ma élő generációról ír,  írásai számos fórumon megjelennek. Honlap: hu.generationdilammas.com

Dr. Sík Attila
Dr. Sík Attila

SÍK ATTILA – intézetigazgató, Pécsi Tudományegyetem, Általános Orvostudományi Kar, Transzdiszciplináris Kutatás Intézete

Sík Attila a Pécsi Tudományegyetem Transzdiszciplináris Kutatások Intézete igazgatója, a Birminghami Egyetem (Anglia) egyetemi tanára, neurobiológus kutató. A Warwicki Egyetemen (Anglia) szerezte MBA képesítését kreativitás-menedzsment és vezetésre specializálódva. A londoni Institute of Directors-nál diplomázott vállalatirányításból.

Több vezetői pozíciót töltött be Angliában a British Neuroscience Assotiation-nél, illetve saját művészeti vállalkozást alapított szintén Angliában.  Fő érdeklődési köre az egyetem – vállalat –társadalom együttműködésének erősítése, vállalkozásalapítás, vállalatirányítás és innovációfejlesztés.

Mark Brown
Mark Brown

MARK BROWN –kutató, tanácsadó (Anglia)

Mark Brown a nyitott gondolkodás, a kreativitás és innováció újító szellemű vezéralakja, és a Dolphin Index Organization ügyvezető igazgatója. Mark a Dolphin Index elnevezésű kutatási kérdőív megalkotója, mely annak felmérésére irányul, hogy egy adott szervezeten belül uralkodó légkör és szervezeti kultúra elősegíti-e a kreativitást és az innovációt. Gyakorló egyetemi oktató, kutató, tanácsadó, több könyv – köztük a „The Dinosaur Strain” – szerzője, valamint a többszörös díjnyertes „Ideas into Action” videósorozat megalkotója. Jogi diplomáját a Bristoli Egyetemen szerezte, majd ügyvédi minősítést szerzett (Inner Temple, London), valamint pszichológiát tanult.

Mark a világ minden tájáról számos üzleti és tudományos közönség – köztük az Apple, a Barclays, az IBM, a GSK, a Nestlé, a Johnson and Johnson, a Marks and Spencer, a The Economist Conferences, Hong Kong Management Association, Management Centre Europe, the Middle East Management Centre and Reed Elsevier – előtt tartott előadást, illetve szolgált tanáccsal részükre arról, hogy hogyan hozhatnak létre egyéni, csapat és szervezet szintjén kreatívabb és innovatívabb működést. Szenvedélye aköré épül, hogy segítse az emberek nyitottabbá és kreatívabbá válását.

Kutsera Róbert
Kutsera Róbert

KUTSERA RÓBERT – tehetségmenedzser, tréner, Captain szakértő

Az elmúlt két évtizedben tanárként, tehetség fejlesztőként és trénerként sokféle tapasztalatot szerzett a szervezetfejlesztés és az egyéni mentorálás területén. Történészként és a társadalom kutatások szakértőjeként a figyelme egyre inkább a szervezeti szintű kapcsolatokra irányult, melyet szakmai tevékenysége során is törekszik feltárni, és szélesebb közönségnek bemutatni. Jelenleg a Human Innovation Group Kft. munkatársa, ahol nemzetközi pályázatokkal, szervezetfejlesztéssel és fiatalokat érintő projektekkel foglalkozik. Jelenleg elsősorban a helyi közösségi együttműködések fejlesztésével, valamint szervezetfejlesztéssel foglalkozik.. Hisz abban, hogy a kreativitás és az innováció kulcsfontosságúak a 21. század sikeres szervezetei számára. Munkájában és önfejlesztésében döntő szerepet játszik a kreativitást és innovációt előmozdító tényezők feltárása és fejlesztése. Erősségei: nyitottság a nem megszokottra, empátia, személyre szabott segítség, konstruktív és rugalmas gondolkodás, tudományos és szakmai kíváncsiság.

Dr. Polyák Gábor
Dr. Polyák Gábor

POLYÁK GÁBOR – docens, Pécsi Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék

Dr. Polyák Gábor a Pécsi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékének docense. Korábban a Münsteri Egyetem Informatikai jogi, Távközlési jogi és Médiajogi Intézetének kutatójaként, valamint a Pécsi Tudományegyetem Információs és Kommunikációs Jogi Intézetének oktatójaként dolgozott. Jogi és kommunikációs diplomáit a Pécsi Tudományegyetemen, LL.M. fokozatát a Bécsi Egyetemen szerezte, a Pécsi Tudományegyetemen PhD fokozat szerzett és habilitált. Oktatási és kutatási tevékenysége elsősorban a médiajog, az informatikai jog és a médiapolitika területét fogja át, médiaműveltséget is tanít médiatanárok számára, rendszeresen demokrácia-tréninget vezet. Utolsó könyve a Medienpolitik in Osteuropa. Theoretischer Rahmen und mediale Praxis (B & S Siebenhaar Verlag, Berlin, 2018).

Dr. Guld Ádám
Dr. Guld Ádám

GULD ÁDÁM – adjunktus, Pécsi Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék

Dr. Guld Ádám Ph.D. Médiakutató, kommunikációs szakember, a PTE Társadalom- és Médiatudományi Intézet, Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék adjunktusa, az ELTE-IMEC és a MEDU CAMP előadója és szakmai partnere generációs kommunikáció és influencer kommunikáció területeken. Alapító tagja a Neumann János Számítógéptudományi Társaság, E-hétköznapok Szakosztályának és a médiatudományi oktatással, kutatással és tehetséggondozással foglalkozó Médianegyed Egyesületnek. A különböző generációk kommunikációs- és médiahasználati szokásaival 2012-óta foglalkozik, a témában megjelent írásai többek között a Marketing és Menedzsment, a Korunk és a ME.doc című folyóiratokban olvashatóak. A digitális kultúrával és ifjúsági szubkultúrákkal foglalkozó önálló kötete 2018 augusztusában jelent meg. 

Keresnyei János
Keresnyei János

KERESNYEI JÁNOS – egyéni vállalkozó, a Kerko Média Kft. kreatív igazgatója, és 2006 óta a Kreatív Ipari Klaszter elnöke.

Keresnyei János 1982-ben diplomázott a Tanítóképző Főiskolán, 1995-ben film- és televízió producer, valamint ezzel párhuzamosan PR szakközgazdász végzettséget szerzett, majd 2013-ban okleveles közgazdászként végzett a Pécsi Tudományegyetemen. Karrierjét a Kapos TV producereként kezdte, majd az ország első és egyetlen országos televíziós hálózatának társ-alapítója és szervezője, 1998 és 2008 között a Pécs TV Kommunikációs Kft. ügyvezetője. Ezt követően olyan cégeknél töltött be vezető munkakört, mint a Soft Flow Hungary Kft., vagy a Riglersystem Európa Kft. Egyéni vállalkozóként üzletviteli tanácsadással foglalkozik értékinnováció, üzleti kommunikáció és szellemi eszköz menedzsment témakörben, részt vesz továbbá kreatív vállalkozások menedzselésében, és iparági tanácsadóként is tevékenykedik a PTE Művészeti Karán. Az EASME (Executive Agency for SMEs) keretében Horizon2020 SME Instrument innovációs coach-ként dolgozik, továbbá mentorként részt vesz a COSME – WORTH és a CLOCK – SCQA programokban. A Magyar Innovációs Szövetség regionális igazgatója, a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara elnökségi tagja, a Kulturális Innovációs Kompetencia Központ Egyesület elnöke, emellett brand ambassador-ként tevékenykedik az Enterprise Europe Network hálózatában és a WORTH Partnership Project-ben.

Dr. Lányi Beatrix
Dr. Lányi Beatrix

LÁNYI BEATRIX – adjunktus, Pécsi Tudományegyetem, Közgazdaságtudományi Kar, Marketing és Turizmus Intézet

Dr. Lányi Beatrix a Pécsi Tudományegyetem, Közgazdaságtudományi Karának Marketing és Turizmus Intézet adjunktusa. 2008-ban szerzett PhD fokozatot. Pénzügy BA, marketing MSc és angol szakfordító MSc végzettséggel is rendelkezik. Kutatásai középpontjában az innovációmarketing, a gyógyszeripari marketing, az egészségügyi marketing és a globális marketing témakörei állnak. Aktív mentori szerepet tölt be a PTE Közgazdaságtudományi Kar Kompetencia- és Tehetségfejlesztő Központ tevékenységében. A PTE társkarain is oktat, Gyógyszertári és gyógyszeripari marketing, valamint Egészségügyi marketing kurzusokat a Gyógyszerésztudományi Karon és az Egészségtudományi Karon. Többek között az alábbi külföldi felsőoktatási intézményekben tanított: University of Ontario Insititue of Technology, Kanada; ISC Paris, Franciaország; Niels Brock Business College, Dánia; VTT Technology Studies Group, Finnország; University of Sheffield, Nagy-Britannia; ISM University of Management and Economics, Litvánia; Universidad de León, Spanyolország és Bahcesehir University, Törökország.

Dr. Tóth Krisztina
Dr. Tóth Krisztina

DR. TÓTH KRISZTINA

Feltöltés alatt.

Pernyéz Zsuzsanna
Pernyéz Zsuzsanna

PERNYÉZ ZSUZSANNA – szervezetfejlesztő, üzleti coach, tréner

Szervezetfejlesztő közgazdászként sokszínű tapasztalatot szerzett abban, hogyan működjünk egyénileg és szervezetként is hatékonyan. Az üzleti és önkormányzati szférában, közép és felső vezetői pozíciókban eltöltött évek után figyelme egyre inkább a társadalmi, és ezzel összefüggő személyes problémák megoldására összpontosult. 15 éve foglalkozik komplex munkaerőpiaci, és társadalmi reintegrációs programok kialakításával és megvalósításával, helyi és országos szinten. Ugyancsak ez idő óta vállalkozásfejlesztéssel, és szervezetfejlesztéssel is foglalkozik. Jelenleg saját cégét, a Humán Innovációs Csoport Kft.-t vezeti, mely maga is klasszikus KKV 20 alkalmazottal. Coachként hosszú évek óta sikeresen dolgozik felsővezetőkkel, cégtulajdonosokkal, középvezetőkkel. Munkamódszere bevonásra, belső motiváció erősítésére, és a saját erőforrások optimális felhasználására épül. Használja a legújabb szervezetfejlesztési eszközöket technikákat, nagy hangsúlyt fektet saját fejlődésére is, az innováció lételeme. Erősségei: helyzetfelismerés, céltudatosság, szinergiák átlátása és kialakítsa, hatékony időfelhasználás, megoldásfókuszú gondolkodás, nagy fokú rugalmasság, kreativitás.

Kircsi Levente
Kircsi Levente

KIRCSI LEVENTE

Feltöltés alatt.